Четвер, 28.03.2024
Мій сайт
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [10]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 7
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Мої статті

Київський інститут міжнародних відносин

Історія

4 травня 1988 року факультет міжнародних відносин і міжнародного права Київського університету імені Тараса Шевченка було реорганізовано в Інститут міжнародних відносин і міжнародного права, який у грудні 1990 року перейменовано на Інститут міжнародних відносин. Директором інституту було призначено професора В.В.Пащука. У 1994 році, у зв’язку з переходом В.В.Пащука на дипломатичну роботу, Інститут очолив проректор університету професор (нині – академік НАН України, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка) Л.В.Губерський. Підготовка фахівців здійснювалася за трьома спеціальностями:

Якісно нова сторінка в історії Інституту відкрилася з проголошенням незалежності України. Указом Президента України від 30 травня 1995 року Іінститут було визначено головним навчально-методичним центром з підготовки фахівців для роботи у сфері міжнародних відносин і зовнішньої політики нашої держави.

Упродовж 1992-1999 років відбулися суттєві зміни у внутрішній структурі Інституту. В Інституті започатковано підготовку фахівців за спеціальністю «міжнародна інформація» (кафедра міжнародної інформації).  Ініціатором її створення і завідувачем однойменної випускної кафедри був професор В.П. Гондюл.

За цей період було створено ряд нових кафедр:

  • порівняльного правознавства, реорганізовану в 2003 році у кафедру порівняльного та європейського права;
  • міжнародного приватного та митного права;
  • міжнародних організацій та дипломатичної служби;
  • порівняльної політології та регіонознавства (нині - кафедра країнознавства);
  • міжнародних комунікацій та зв’язків з громадськістю (у 2007 р. об’єднано з кафедрою міжнародної інформації);
  • міжнародних валютно-кредитних та фінансових відносин.

Новим явищем у розвитку інституту стало й відкрите у 1995 році на базі факультету перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів відділення післядипломної освіти, де організовано навчання для здобуття другої вищої освіти за освітньо-професійними програмами магістра (керівник відділення – професор В.М.Матвієнко).

У 2002 році вперше серед вищих навчальних закладів України в Інституті розпочато підготовку студентів за спеціальністю«міжнародний бізнес» (кафедра міжнародного бізнесу).

У 2008 р. у зв’язку з призначенням Л.В. Губерського ректором Київського національного університету імені Тараса Шевченка Інститут очолив доктор політичних наук, професор В.В.Копійка.

У 2012 р. розпочато підготовку студентів за спеціальністю «країнознавство» (кафедра країнознавства).

У 2012 р. на спеціальності «Міжнародна інформація» відкрито кафедру «Міжнародних медіакомунікацій та комунікативних технологій», яку очолив В.В. Копійка.

Сьогодні Інститут міжнародних відносин – це сучасний освітньо-науковий центр з розгалуженою структурою та гнучкою системою організації навчального процесу, в якому функціонують 11 спеціальних кафедр та загальноінститутська кафедра іноземних мов, що забезпечують підготовку фахівців за шістьма спеціальностями: «міжнародні відносини», «міжнародне право», «міжнародні економічні відносини», «міжнародна інформація», «міжнародний бізнес», «країнознавство». В Інституті навчається понад 2500 студентів, аспірантів і стажистів, майже 250 з них – іноземні громадяни з більш як 50 країн світу; понад 300 осіб здобувають другу вищу освіту заочно. Навчальний процес забезпечує висококваліфікований професорсько-викладацький колектив, що нараховує близько 200 осіб. Серед них 25 докторів наук, професорів; 80 – кандидатів наук, доцентів. До читання лекцій залучаються відомі науковці, педагоги та фахівці-практики з факультетів університету, вузів і наукових установ України та країн зарубіжжя. Перед студентами регулярно виступають відповідальні працівники Секретаріату Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Міністерства закордонних справ, Міністерства економіки, інших міністерств і відомств України, зарубіжні державні діячі та дипломати. В Інституті працює науково-дослідний підрозділ, що налічує понад 40 наукових працівників. Крім свого прямого призначення він є також резервом науково-педагогічних кадрів для навчального процесу.

Інститут міжнародних відносин – центр проведення численних національних та міжнародних наукових конференцій, семінарів, симпозіумів, «круглих столів» з широкого кола світових проблем. Крім того, організуються зустрічі студентів з високими зарубіжними гостями, послами іноземних держав в Україні. Видаються фахові монографічні праці та наукові збірники, функціонують спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських та докторських дисертацій. Кафедри Інституту працюють над науковими проблемами на замовлення міністерств та відомств України, беруть участь у численних міжнародних наукових проектах за міжнародними програмами TEMПУС-ТАСІС, ІНТАС, благодійного фонду «Відродження» та ін. Інститут постійно розширює і зміцнює контакти з університетами й науковими центрами України та зарубіжжя. У рамках міжуніверситетських угод Інститут співпрацює з більш ніж 60 вищими навчальними закладами-партнерами з Великобританії, Бельгії, Греції, Єгипту, Ірану, Іспанії, Канади, КНР, ФРН, Республіки Корея, Польщі, Росії, США, Франції, Японії та ін.

Серед випускників Інституту - міністри закордонних справ, міністр економіки України, міністр зовнішніх економічних зв'язків та торгівлі України, міністр юстиції України, міністр екології та природних ресурсів України, заступники міністрів, посли України в зарубіжних державах, генеральні консули України, ректори Дипломатичної академії України при МЗС України, співробітники представництв України в ООН, ЮНЕСКО та інших міжнародних організаціях. Випускники Інституту обиралися до Верховної Ради України різних скликань. Вихованці Інституту складають переважну більшість апарату МЗС України, працюють в інших міністерствах, відомствах та організаціях, пов’язаних із зовнішніми відносинами України. Інститут пишається й своїми численними випускниками — громадянами зарубіжних країн, серед яких чимало видатних державних діячів, впливових політиків. дипломатів, керівників великих підприємств, установ та організацій, відомих вчених.



Джерело: http://www.iir.kiev.ua/institute/history/
Категорія: Мої статті | Додав: alexe68 (21.07.2013) | Автор: Александр Емец E W
Переглядів: 993 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 Buinium  
0
<a href=https://viagr.sbs>what does viagra do</a> Sustanon 250 is the brand name of this injectable form of testosterone steroid

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz